تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور ساعت ۱۸:۳۵ بازدید: 859      نظرات: 0      کد مطلب: 10071

برپایی نمایشگاه "حس امروز" در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مهاباد از افتتاح نمایشگاه هنرمندان بانه تحت عنوان حس امروز خبر داد.

قادر مرادی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سه هنرمند از شهر بانه به دعوت موسسه ذهن خلاق مهاباد و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار شهرداری مهاباد آثار هنری خود را به نمایش می گزارند.

ابوبکر پیران هنرمند مجسه ساز و از برگزار کنندگان این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در نمایشگاه حس امروز 23 اثر نقاشی از دو هنرمند نقاش عثمان سعیدی و شیرین محمودی در سبک های آبستره و انتزاعی و 20 مجسمه اثر ابوبکر پیران در سبک های مفهومی و مینیمال  با مفهوم اتفاقات ناگوار و سرانجام جامعه امروز به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: مواد و متریال این آثار کاملا طبیعی و از سنگ و چوب منطقه استفاده شده است و در آثار نیز به فرهنگ فولکلور، آیین و سنت کوردستان نمایان است.

پیران در ادامه هدف از برگزاری این نمایشگاه در مهاباد را حس نوستالژی و غربت مهاباد اعلام کرد و گفت: تبادل هنری و حس عمیق قلبی به مهاباد از دلایل انتخاب این شهر برای برپایی نمایشگاه است.

نمایشگاه " حس امروز" از تاریخ 20 الی 25 شهریورماه هر روز از ساعت 17 الی 23 شب در تالار وحدت شهرداری برای بازدید علاقمندان دایر است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد