تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۵:۱۹ بازدید: 558      نظرات: 0      کد مطلب: 10172

کسب موفقیت سه فیلم ساز کوردستانی در فستیوال بین المللی فیلم سلیمانیه


به گزارش پایگاه خبری هاژه فیلم های «گل نساء»، «داده سلطنه» و «دریا موج موج می لرزد» ساخته فیلم سازان کوردستانی توانستند در سومین فستیوال بین المللی فیلم سلیمانیه موفقیتهایی را کسب کنند.
این جشنواره با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان؛ در دو بخش مسابقه اصلی «سینمای جهان» و بخش رقابتی «سینمای کوردی» و همچنین برپایی کارگاه‌های تخصصی سینمایی و چندین نشست علمی و آکادمیک در روزهای ١٨ تا ٢٤ مهر ماه جاری در شهر سلیمانیه اقلیم کوردستان برگزار شد.
این فستیوال با حضور ١٢٢ فیلم از ٥٢ کشور جهان برگزار شد که در آن ٤ فیلم ساخته انجمن سینما جوانان استان کوردستان و بالغ بر ١٠ فیلم از فیلم سازان کوردستان در این دوره از جشنواره فیلم بین المللی سلیمانیه شرکت و به بخش رقابتی راه یافتند.
سه فیلم ساز کوردستانی در بخش های فیلم بلند سینمایی، فیلم کوتاه و فیلم مستند سومین فستیوال بین المللی فیلم سلیمانیه شرکت داشتند که فیلم بلند «گل نسا» ساخته ستار چمنی گل جایزه خلاقیت، فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» ساخته امیر غلامی و انجمن سینما جوانان دفتر سنندج جایزه ویژه هیئت داوران و «داده سلطنه» ساخته هادی احمدی و مشارکت انجمن سینما جوانان دفتر سنندج جایزه بهترین فیلم مستند سومین فستیوال بین المللی سلیمانیه را از آن خود کردند.
سومین دوره این جشنواره شامل تولیدات سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در دو بخش رقابتی «سینمای جهان» (بین‌الملل) شامل آثار بلند سینمایی و کوتاه؛ مستند، انیمیشن و تجربی و بخش رقابتی «سینمای کوردی» (ملی) شامل؛ آثار بلند سینمایی و کوتاه؛ مستند، انیمیشن بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد