تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۸:۱۲ بازدید: 1185      نظرات: 0      کد مطلب: 10233

رمان کوبانی در تهران رونمایی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رونمایی از رمان "کوبانی" به مناسبت روز جهانی کوبانی در مرکز جامعه کوردهای مقیم مرکز (تهران) برگزار شد.

مترجم رمان کوبانی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: خالق این رمان "ژان دوست"  نویسنده چیره دست کورد است که در آن تاریخچه 100 ساله شهر کوبانی از زمان قیام شیخ سعید پیران در ترکیه را تا زمان حمله داعش به این شهر و جان فدایی زنان و مردان کوبانی به رشته تحریر درآورده است.

جمال مشمایی افزود: زمان خلق این اثر از  سال 2014 و 2015 همزمان با حمله داعش به کوبانی آغاز شده است و تراژدی کوبانی نویسنده را برای تکمیل آن مصمم تر کرد.

مشمایی تصریح کرد: تاکید بر این بوده که رونمایی این کتاب در سالروز آزادسازی کوبانی صورت گیرد و همین امر باعث شد که در سالن کوردهای مقیم مرکز برگزار شود و پیشنهادی از سوی جامعه کوردهای مقیم مرکز مطرح شده که جلسه نقد و بررسی این اثر نیز در آینده برگزار شود.

جمال مشمایی متولد سال 1373 در ماکو است و شروع کارهای ادبی وی به دوران راهنمایی و دبیرستان با ترجمه نمایشنامه و متن های ادبی و سینما بازمی گردد و با ورود به دانشگاه نیز ترجمه آثار نویسندگان کورد را بصورت حرفه ای شروع کرده و ترجمه دایره المعارف، کتاب لابرنتا جنان را در کارنامه دارد.

عکس: آرام مردانی


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد