تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۷:۱ بازدید: 678      نظرات: 0      کد مطلب: 10585

افتتاح 2 پروژه آبرسانی و گردشگری در روستای گنه‎دار مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت ایام دهه فجر 2 پروژه آبرسانی و 2 واحد بوم گردی در روستای گنه دار شهرستان مهاباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

کمال نالوسی رییس اداره آبفای روستایی در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به روستای گنهدار اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه زیرساختی 200 میلیون تومان اعتبار صرف شده است.

وی افزود: چندین سال بود تکمیل پروژه به تعویق افتاده بود و امسال با همت همکاران و مسئولان این مهم تحقق یافت و عملیات انتقال آب به طول 3 کیلومتر، عملیات توزیع شبکه آب به طول 1 کیلومتر و احداث مخزن بتنی ذخیره آب با گنجایش 20 متر مکعب برای 37 خانوار با جمعیتی بالغ بر 121 نفر در این روستا انجام شده است.

نالوسی تصریح کرد: عملیات آبرسانی در روستای قلاجوغه در بخش مرکزی شهرستان نیز با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان و خط انتقال آب به طول 1 هزار و 900 متر با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان در روستای دریاس پروژه‎هایی هستند که در ایام مبارک دهه فجر به بهره برداری می‎رسند.

رییس اداره آبفای روستایی شهرستان مهاباد مجموع اعتبار پروژه های بخش آبفای روستایی در زمینه‎های آبرسانی و ارتقای کیفیت آب روستاها که در دهه فجر به بهره‎برداری می‎رسد را بالغ بر 1 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با احتساب پروژه های سالجاری که در هفته دولت به بهره برداری رسیده‌اند از ابتدای سالجاری 1 میلیارد و 950 میلیون تومان اعتبار برای آبرسانی در روستاهای شهرستان مهاباد هزینه شده است.

*افتتاح 2 واحد گردشگری بوم گردی*

با حضور مسئولان شهرستان مهاباد دو واحد اقامتی بومگردی گردشگری در روستای گنه‎دار مهاباد افتتاح و به بهره‎برداری رسید.

غلامرضا عبده سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سومین اقامتگاه بوم گردی در این روستا در قالب 2 واحد 50 متری با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان احداث شده است.

وی افزود: 90 میلیون تومان از اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بصورت تسهیلات پرداخت شده است.

عبده تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون دو اقامتگاه بوم گردی در روستای سهولان این شهرستان نیز افتتاح شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد