تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ اسفند ساعت ۱۲:۱۰ بازدید: 2614      نظرات: 0      کد مطلب: 10729

دولت با تغییرات تقسیمات کشوری در استان کوردستان موافقت کرد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،  مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کوردستان گفت: دولت و وزارت کشور با تغییرات در تقسیمات کشوری استان کردستان در هشت مورد موافقت کردند.
مراد جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس تقسیم بندی جدید روستای سنته در مرکز بخش امام از توابع شهرستان سقز به شهر تبدیل شد.
وی افزود: روستای مشیرآباد پنجه از دهستان پنجه علی جنوبی بخش مرکزی شهرستان قروه مجزا شد و به دهستان ئیلاق جنوبی بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان الحاق یافت.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان یادآور شد: روستای سوراو و سرداو به همراه کوخ های کانی خراط و کانی سیف از دهستان بلکه بخش آرمرده منتزع و به دهستان ننور بخش ننور شهرستان بانه ملحق شد.
جعفری اضافه کرد: انتزاع روستای میرآباد علیا از دهستان کانی سور بخش نمشیر شهرستان بانه و الحاق به دهستان شوی بخش مرکزی این شهرستان و انتزاع روستاهای قالوجه و قره دره از دهستان کانی شیرین بخش کرفتو شهرستان دیواندره و الحاق به دهستان قراتوره بخش مرکزی این شهرستان از دیگر تقسیمات جدید در استان کردستان است.
وی از تغییر مرکز دهستان آبیدر در تابعیت بخش مرکزی شهرستان سنندج به روستای کیلانه خبر داد و گفت: تغییر مرکز دهستان بدر در تابعیت بخش مرکزی شهرستان قروه به روستای ویهج و تغییر مرکز دهستان ئیلاق جنوبی از توابع بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان به روستای گردمیران علیا، جزو تقسیمات جدید کشوری در کردستان است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد