تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۱۱
دفتر ماکسیم در مهاباد دوباره پلمب می‌شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل سازمان حمل و نقل عمومی شهرداری مهاباد از پلمب دوباره تاکسی اینترنتی ماکسیم در این شهر خبر داد.

شیرکو نورانی در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد با اشاره به صورت جلسه 2 هفته قبل این کارگروه اظهار کرد: علی‌رغم پذیرش و امضای صورت‌جلسه امضای قرارداد توسط نمایندگان شرکت ماکسیم و تعهد آنها مبنی بر امضای قرارداد در بازه زمانی تعیین شده، نماینده شرکت ماکسیم از امضای قرارداد امتناع کرده است.

 

وی افزود: ماکسیم در مهاباد به قانون تمکین نمی‌کند و برای این امر نماینده دادستان شهرستان مهاباد نیز در جلسه حضور یافت تا این قرارداد به نتیجه برسد، اما دوباره شاهد عدم حضور آنها در جلسات و امتناع  نمایندگان ماکسیم از امضای قرارداد هستیم.

نورانی با بیان اینکه ماکسیم در هیچ یک از شهرهای استان آذربایجان غربی مجوزی از شهرداری‌ها اخذ نکرده، تصریح کرد: شرکتی که بیش از 3 سال به قانون اخذ مجوز از شهرداری تمکین نمی‌کند، حق فعالیت در شهر را نداشته باشد، کمااینکه بسیاری از رانندگان تاکسی در شهر را با مشکل کاهش درآمد و تنش روبرو کرده است.

در اینباره بیشتر بخوانید:
 
کلاف سردرگم امضای قرارداد ماکسیم و شهرداری، فرمانداری مهاباد بازهم ضرب الاجل تعیین کرد 

آرش شهابی عضو شورای اسلامی شهر مهاباد نیز در این رابطه اظهار کرد: پلمب دفتر ماکسیم به معنای جمع‌آوری آن نیست، بلکه هدف تمکین به قانون و امضای قرارداد است.

عارف خدرلو فرماندار و رییس شورای ترافیک شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: دفتر تاکسی اینترنتی ماکسیم در شهر مهاباد به مدت یک هفته پلمب شود تا در این بازه زمانی روند اداری و حقوقی این توافق سرعت یابد.

 

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد شهرداری مهاباد در حوزه ترافیک شهری، افزود: نمی‌دانیم در سازمان شهرداری مهاباد فعل خواست برای حل مشکلات ترافیکی مهاباد حذف شده یا موانعی وجود دارد که برخی مسائل پیش و پا افتاده شهری به فراموشی سپرده می‌شود.

خدرلو تصریح کرد: چند ماه از تدوین مصوبات غیرعلنی بسیاری از رفع موانع مشکلات ترافیکی گذشته اما خبری از اجرای آن نیست.

وی با اشاره به آغاز فصل سرما خواستار تسریع در اصلاح و لکه‌گیری خیابان‌های سطح شهر شد.

به گزارش هاژه، ماکسیم یک شرکت حمل و نقل روسی است که فعالیت خود را از سال 2003 آغاز کرده و از سال 1396 فعالیت خود را بتدریج در ایران آغاز کرده است.

ماکسیم با در دست داشتن تفاهم‌نامه‌ای که با صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف کشور به امضا رسانده، تنها خود را ملزم به رعایت مفاد آن می‌داند، از سویی دیگر شهرداری مهاباد تا امسال از امضای قرارداد به دلیل نقص، امتناع کرده و خواستار اضافه کردنی چند متمم به قرارداد اصلی است، امری که ماکسیم تا شهریور ماه سال‌جاری زیر بار آن نرفت و مورخه 11 شهریورماه صورت جلسه امضای قرارداد را در بازه زمانی مشخص با حضور نماینده دادستانی، توسط نماینده قانونی ماکسیم امضا کرد.

مدت 3 سال است که دعواهای شرکت ماکسیم و شهرداری مهاباد در فرمانداری این شهر در جریان است و علی‌رغم تعیین چندین ضرب‌الاجل، تاکنون نتیجه ملموسی از آن بدست نیامده است.

مهرماه سال 97، تجمع رانندگان تاکسی در محل دفتر ماکسیم، منجر به پلمب آن از سوی سازمان تاکسیرانی شد و این دومین بار است که مسوولان شهرستان مهاباد اقدام به پلمب آن می‌کنند.

ضمانت اجرایی حسن ارائه خدمات، نظارت بر صلاحیت رانندگان، ممنوعیت سوار کردن مسافرین بصورت گردشی در شهر، ممنوعیت نصب تابلوها و برچسپ‌های تبلیغی بر روی بدنه و شیشه خودرهای ماکسیم از عمده‌ترین چالش‌هایی است که مانع از رسیدن به توافقی جامع و نهایی شده و بخش عمده متمم‌های اضافه شده به قرارداد از سوی شهرداری مهاباد نیز در همین راستا قرار دارد.