تاریخ: ۱۴۰۲/۸/۲۰
کتابخانه پرتو دانش افتتاح شد
به گزارش هاژه، با حضور مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی و در آستانه آغار هفته کتاب، کتابخانه عمومی پرتو دانش در باغ شایگان مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
کتابخانه عمومی پرتو دانش در زمینی به مساحت ۴۵۰ مترمربع در منطقه کم برخوردار مهاباد راه اندازی و در اختیار علاقمندان این محله قرار گرفته است.
حسن سالاری رییس اداره کتابخانه عمومی مهاباد در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی این کتابخانه هزینه شده است.
وی افزود: کتابخانه پرتو دانش دارای 23 هزار عنوان کتاب در قالب 25 هزار نسخه است.
سالاری با بیان اینکه کتابخانه پرتو دانش دارای 700 عضو فعال است، تصریح کرد: هم اکنون سه کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعال بوده که به ۶۴ هزار عنوان کتاب در قالب ۸۵ هزار نسخه مجهز است.
به گزارش هاژه، راه‌اندازی این کتابخانه در راستای اجرای طرح انتقال کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی شهر مهاباد بود که بعد از چند سال اجرایی شد.
کتابخانه مجتمع فرهنگی و شیخ شلتوت در فاصله چند متری از یکدیگر قرار داشتند و درحالیکه که سایر مناطق شهر از این زیرساخت بهرمند نبودند، از سویی دیگر تنها مجتمع فرهنگی شهرستان که فرسوده است، بشدت با کمبود فضا برای انجمن‌های فرهنگی، ادبی و هنری روبرو بود
انتقال مجمتع فرهنگی به مکانی دیگر و ایجاد فضا برای انجمن‌های فرهنگی، ادبی و هنری  در چند سال گذشته به یکی از مطالبات فعالان فرهنگی و هنری شهرستان تبدیل شده بود.
با افتتاح کتابخانه عمومی پرتو دانش پرونده انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی مهاباد و ایجاد فضا برای انجمن‌های فرهنگی، هنری و ادبی این شهرستان بعد از چند سال بسته شد.