تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۶:۱۶ بازدید: 2443      نظرات: 1      کد مطلب: 16920

میزان خسارات سیل در مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد خسارات ناشی از سیلاب مهاباد را بیش از 52 میلیارد تومان اعلام کرد.

عارف خدرلو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال بارش شدید و یکباره باران در شهرستان مهاباد، سیل به اراضی کشاورزی، محورهای مواصلاتی، معابر، منازل مسکونی و خودروها خساراتی جدی وارد کرد که در این بین، بیشترین خسارات به بخش کشاورزی وارد شده است.


 

وی افزود: بلافاصله بعد از حادثه، رییس جمهور در تماس با استاندار و فرمانداری، خواستار تسریع در خدمات‌رسانی و برآورد خسارات سیلاب شد، مقامات استانی و در رأس آن استاندار جدید آذربایجان غربی نیز از محل حادثه بازدید کردند.

خدرلو با تقدیر از تمامی کسانیکه در خدمات رسانی به سیل زدگان نقش داشتند، تصریح کرد: دقایقی بعد از شروع سیلاب در شهرستان مهاباد، تمامی دستگاه‌های شهرستان با تجهیزات کامل وارد عمل شده و حتی نیروهای نظامی، انتظامی و سازمان‌های مردم نهاد نیز برای کمک‌رسانی به سیل زدگان در محل‌های حادثه حضور پیدا کردند.

وی اضافه کرد: با دستور رییس جمهور، برآورد خسارات نیز همزمان با کمک رسانی به سیل زدگان در دستور کار قرار گرفت و گزارش آن به استانداری ارسال شد.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به خسارات وارد شده به بخش‌های مختلف شهرستان، اظهار کرد: در این حادثه به بیش از هزار و ۷۰۰ هکتار زمین کشاورزی شامل اراضی باغی و زراعی خسارت جدی وارد شده و میزان خسارات آن 15 میلیارد و 247 میلیون تومان برآورد شده است.

عارف خدرلو با بیان اینکه معابر شهری بعد از اراضی کشاورزی بیشترین خسارات را دیده‌اند، افزود: خسارت وارده به فضاهای سبز شهری، آسفالت معابر، زیرساخت‌های شهری، معابر دسترسی و کانال ها نیز 11 میلیارد و 550 میلیون تومان برآورد شده است.

وی تصریح کرد: حدود 8 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز به راه‌ها و معابر روستایی، پل، ابنیه و زیرسازی‌ها خسارت وارد شده است.

خدرلو خسارات وارده به 92 منزل مسکونی در شهر و روستا را 6 میلیارد و 300 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در این حادثه علاوه بر تخریب درب و کرکره، اسباب منازل، 37 خودروی شهروندان مهابادی نیز خسارتی بالغ بر 4 میلیارد و 600 میلیون تومان دیده‌اند.

فرماندار و رییس ستاد بحران شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: گزارش خسارات‌ها همچنان درحال جمع‌آوری و بررسی است تا در نهایت مورد بررسی ستاد بحران وزارت کشور و هیات وزیران قرار گیرد و تصمیمات لازم در رابطه با آن اتخاذ شود.

به گزارش هاژه، بارش یکباره 20 میلیمتر باران در 30 دقیقه در روز چهارشنبه مورخه 12 آبان‌ماه، موجب جاری شدن سیل و خسارات به بخش کشاورزی و شهر مهاباد شد.

بعد از چند روز 11 خودروی گرفتار در گل و لای پارکینگ آپارتمان متین رهاسازی شدند و سیل‌زدگان در شهر و روستا خواستار جبران خسارت هستند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال مهربانی ۱۴۰۰/۸/۲۰
بنده یکی از ساکنین آپارتمان متین دو می‌باشم باتوجه به باران وسیل ،زمین روبروی اپارتمانهاکه آب وگل ولای تجمع یافته های سیلاب درپشت دیوار،وشکستن دیوار بیشترین خسارت رو درپی داشت وبنده راننده ماکسیم با۵۸سال راننده هستم وبه غیراز این درآمد دیگه ای ندارم لذا صورت امکان هر گونه کمک ویاری دستگاه‌های ذی ربط رادارم کمک ویاری شما اجرت دین و دنیا گردد .با تشکر
ازمهاباد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد