تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۰:۱۰ بازدید: 1051      نظرات: 1      کد مطلب: 17092
آسفالت معابر و خیابان‌های روستای قره‌داغ مهاباد

آخرین وضعیت مجموعه بوم گردی قره‌داغ اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بخشدار بخش مرکزی مهاباد گفت: 16 هزار متر مربع آسفالت روستایی در قره داغ درحال انجام است.

علی بیژن فر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: روستای قره داغ یکی از اهداف طرح های گردشگری در بخش مرکزی است، لذا  در راستای توجه به عمران و آبادانی این روستا، 16 هزار متر مربع از معابر و خیابان‌های قره داغ درحال آسفالت است.

وی افزود: قیر مورد نیاز برای این پروژه از سوی بنیاد مسکن تأمین شده است و مابقی از سوی مشارکت‌های مردمی و در همکاری با دهیاری روستاها تأمین شده است.

بیژن فر ضمن تقدیر از تلاش مجموعه شورا و دهیاری روستای قره داغ برای جذب مشارکت‌های مردمی، تصریح کرد: تنها بخش کوچکی از کوچه‌ها به زیر آسفالت نرفته که امیدواریم در سال آینده با تأمین اعتبارات شاهد آسفالت انها هم باشیم.

وی اضافه کرد: هدف نهایی تلاش‌ها، تبدیل قره داغ به روستای گردشگر پذیر است و برای رسیدن به این هدف نیازمند انجام پروژه های عمرانی بیشتری هستیم.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: پروژه هایی که در روستاها انجام می‌شود از نوع مشارکتی بوده، به نحوی که بخش عمده اعتبارات را بنیاد مسکن و مابقی را دهیاری از مشارکت مردم تأمین می‌کند.

وی افزود: اعتبارات ویژه‌ای برای روستاهای هدف گردشگری اختصاص یافته و پروژه بوم گردی روستای قره داغ نیز در همین چهارچوب قرار دارد.

علی بیژن فر در پایان از تلاش‌ها برای توسعه زیرساخت‌های تالاب کانی برازان خبر داد و گفت: افزایش پروژه های عمرانی برای تالاب کانی برازان نیز در دستور کار قرار گرفته و تأمین آب شرب و برق در آینده‌ای نزدیک برای تالاب کانی برازان فراهم خواهد شد.

 واحد جمشیدون دهیار روستای قره‌داغ نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: استارت پروژه بوم گردی روستای قره داغ از سال 96 شروع شد و عملیات احداث آن در سال 97 اجرایی گردید.

وی افزود: در مجموع برای احداث این پروژه تاکنون 220 میلیون تومان هزینه شده، درحال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم در سال آینده به بهره برداری برسد.

جمشیدون تصریح کرد: از محل اعتبارات سال 99 در مرحله اول 110 میلیون تومان اعتبار که 90 میلیون آن دولتی و 20 میلیون آن از سوی دهیاری تأمین گردید در پروژه هزینه شده است.

وی اضافه کرد: امسال نیز 90 میلیون تومان اعتبارات دولتی و 20 میلیون اعتبارات دهیاری برای تکمیل پروژه صرف شده است.

دهیار روستای قره داغ مهاباد در ادامه اظهار کرد: محوطه این پروژه بوم گردی شامل شهربازی، فواره آب و آلاچیق است و در آن 2 محل اقامت با دکوراسیون سنتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اگرچه این 2 ساختمان اقامتی با استانداردهای ساخت مسکن احداث می‌شوند اما دکوراسیون آنها سنتی خواهد بود تا فرهنگ منطقه را برای گردشگران به نمایش گذاشته شود.

جمشیدون تصریح کرد: محلی با کاربری شب نشین برای ارائه خدماتی ازجمله غذاهای سنتی، لباس کوردی دایر خواهد شد

وی در پایان اضافه کرد: فاصله 2 کیلومتری روستای قره داغ از تالاب کانی برازان پتانسیل ارزشمندی برای جذب گردشگر است که سعی داریم به خوبی از آن استفاده کنیم.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی انگیزه ۱۴۰۰/۹/۱۵
با عرض سلام وارزوی توفیق دسن اندر کاران هاژه خواهشمندم صدای ما را به گوش مسولین برسانید روستااگریقاش که از بزرگترین روستاههای مهاباد میباشد در طول چهار دوره شوارای اسلامی قراراست ورودی روستا را بلوار کشی وجوب کشی کنند که موقع بارندگی به حوض ماهی بیشتر شباهت دارد تا جاده وورودی یک منطقه بزرگ مسکونی وهرچه ما به شورا ها ی این چهار دوره گوش زد میکنیم همه میگویند ای خرج داره ما به مسولین رساندیم اما میگویند بوجه نداریم هرچند برای ما اهالی قابل حزم وباور نیست چون در طول چهار دوره شورا که کوچه وپس کوچه های روستا هم زیر سازی وزه کشی شده چطور دولت هزینه یک کیلومتر درست کردن ورودی جاده را ندارد انهم در طول چهار دوره شورا که میشود شانزده سال خواهشمندم هر چند اخیرا اقای بخشدار خود نیز خود مشاهده نموده اند به گوش مسولین برسانید وصدای ما اهالی اگریقاش باشید واین چندمین پیام مختلف است که به هاژه میفرستم اما باوجود ارسال اس ام اس اما هیچکدام را گذاشته نشده خواهشمندم این یکی را چاپ کنید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد