تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 2427      نظرات: 0      کد مطلب: 17442

آخرین وضعیت جاده‌های مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی این شهرستان را تشریح کرد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: جاده برهان از ابتدا و محور پسوه از روستای خلیفه کاملا مسدود شده و شهروندان از هرگونه تردد در این مسیر جدا خودداری کنند و از مسیرهای جایگزین مهاباد – میاندوآب – بوکان و مهاباد به نقده استفاده نمایند.

وی افزود: در محورهای مهاباد به میاندوآب و مهاباد به ارومیه نیز دید افقی به کمتر از 20 رسیده و به علت کولاک شدید و لغزندگی جاده، تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

خادمی تصریح کرد: در محور مهاباد – سردشت نیز دید افقی به کمتر از 10 متر کاهش یافته و به علت لغزندگی جاده و بارش شدید برف و کولاک، تردد بسیار به سختی و تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه در تمامی محورهای شهرستان جاده لغزنده است، از شهروندان خواست از هرگونه تردد غیر ضروری در جاده‌ها خودداری نمایند و در صورت ضرورت ضمن بهمراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک، از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف پاک‌کن قبل از عزیمت اطمینان حاصل کنند.

محسن خادمی در ادامه اظهار کرد: محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد در 24 ساعت گذشته 4 بار برفروبی و نمک پاشی شده اما حجم بارش برف در این محورها به اندازه‌ای است که بعد از چند ساعت جاده دوباره مسدود می شود.

وی افزود: ارتفاع برف در گردنه‌های زمزیران و جواله رشان به 60 سانتیمتر می‌رسد ولی در محورهای مهاباد - میاندوآب و مهاباد - ارومیه  در برخی نقاط، ارتفاع برف به 40 سانتیمتر می‌رسد.
خادمی در پایان تصریح کرد: از تمامی امکانات و نیروهای راهداری برای برفروبی مسیرها استفاده شده اما میزان بارش بسیار شدید است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد