تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۳۱ فروردين ساعت ۱۲:۴۶ بازدید: 1465      نظرات: 2      کد مطلب: 18306

بحران حقوق عقب مانده در شهرداری مهاباد پایان یافت

گزارش خالند عجمی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بعد از 5 سال بحران در پرداخت حقوق پرسنل، صبح امروز شهردار مهاباد از پرداخت کلیه حقوق معوقه پرسنل این سازمان خبر داد.

شهرداری مهاباد از سال 1395 به شکل گسترده‌ای دچار بحران پرداخت حقوق معوقه کارگران پرسنل شهرداری مهاباد شد، به نحوی که در این مدت انباشت حقوق معوقه، شهرداری مهاباد را از تلاش برای پیشرفت، توسعه و آبادنی شهر دور کرد.

شهردار وقت مهاباد در آن سال برای اولین بار از حقوق معوقه پرسنل شهرداری پرده برداشت و پیمانکاران را مسوول عدم پرداخت حقوق اعلام کرد. 
 
در اینباره بیشتر بخوانید: 

در این مدت بارها عدم پرداخت حقوق معوقه کارکنان و پرسنل از سوی رسانه‌ها اعلام شد و مجموعه شورای شهر و شهرداری مهاباد، علت عدم پرداخت حقوق را بدهی شهرداری و رکود درآمدی اعلام کردند.

در 5 سال گذشته، شهرداری مهاباد در انفعال کامل قرار گرفت و این وضعیت در سیمای شهر مهاباد خود را نشان داد، ادامه این روند منجر به سوءمدیریت و رسوایی‌های اخیر در مجموعه مدیریت شهری شد.

آذرماه سال گذشته بابک رستم‌پور، سکان هدایت شهرداری مهاباد را رسما بدست گرفت و پرداخت حقوق معوقه کارکنان و پرسنل را به عنوان اولویت کاری خود اعلام کرد.

یک ماه بعد از مراسم معارفه، شهردار مهاباد از پرداخت 11 میلیارد تومان حقوق معوقه پرسنل شهرداری خبر داد و گفت: شهرداری مهاباد ماهیانه باید 6 الی 6 میلیارد و 500 میلیون تومان حقوق پرسنل و کارگران شهرداری را پرداخت نمایند.

مورخه 25 اسفند ماه نیز رستم‌پور در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه از پرداخت 22 میلیارد و 950 میلیون تومان حقوق معوقه کارگران و کارکنان شهرداری خبر داد و گفت: با پرداخت 2 میلیارد و 700 میلیون تومان حقوق معوقه کارکنان بخش خدمات شهری و فضای سبز، میزان پرداخت حقوق به بیش از 25 میلیارد تومان می‌رسد.

در همین رابطه، صبح امروز بابک رستم پور در گفتگو با خبرنگار هاژه از پرداخت کلیه حقوق معوقه کارگران و کارکنان شهرداری مهاباد خبر داد و گفت:  کلیه حقوق معوقه و مطالبات کارگران فضای سبز، خدمات، پرسنل و کارکنان شهری تا پایان سال 1400 همراه با پاداش و عیدی پرداخت شده است.

وی افزود: بحران حقوق معوقه در شهرداری پایان یافته و شهرداری بر انجام پروژه‌های عمرانی شهر متمرکز خواهد بود.

به نظر می‌رسد، شهرداری مهاباد بعد از 5 سال، با پشت سر گذاشتن انبوهی از بحران‌های مختلف، در خصوص پرداخت حقوق معوقه موفق ظاهر شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۱/۲/۱
سرنوشت سوءاستفاده گرانی مالی درشهرداری به کجا ختم شد
19
2
پاسخ به این اظهارنظر

رامین شوکره ۱۴۰۱/۱/۳۱
سلاو و رێز لێنان لە کەنالی خەبری هاژە
براستی ئەو قەرەباڵغی کە لە شارداری مەهاباد رووی دا و هۆی وە بو کە چەندین ساڵ مافی کرێکاران لەبەر چاو بکەوە و بە بڕوای کومەڵەیک لە هاوشارێکان تەنیا شارەداری ئەورویی شار جەنابی کاک بابەکی روستەم پورە کە توانیویەتی کۆتایی بەو قەرەباڵغی بێنێت ، لێرەدا رێز و نەمەک ناسی خۆمان پێشکەش بە ئە و خۆشەویستە و تەواوی ئە و کەسانەی کە خۆیان بۆ کرێکارانی ئەو شارە ماندو کردۆ دەکەین و بە هیوای ساڵێکی خۆش بو سەرجەم هاووڵاتی کانمان دە کەیەن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد