تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت ۱۰:۵۱ بازدید: 281      نظرات: 0      کد مطلب: 18629

ورود به مناطق حفاظت شده استان کوردستان تا اواخر خرداد ممنوع است


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کوردستان از ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده استان تا پایان خرداد خبر داد.
خیرالله مرادی در این‌خصوص اظهار کرد: هر ساله همزمان با شروع فصل بهار و آغاز زمان زاد و ولد حیات وحش، در اثر ورود گردشگران، افراد محلی به بهانه جمع آوری گیاهان خوراکی و سبزی های کوهی یا دامداران در مناطق، حیات وحش آرامش خود را از دست می دهند.
 
وی افزود: در این مدت به دلیل اینکه فصل زادآوری حیات وحش، ورود گردشگران با وسایط نقلیه، دامداران و افراد محلی به مناطق امن  بدون هماهنگی ممنوع است.
مرادی تصریح کرد: از این زمان کنترل‌های مستمر و شبانه روزی مأموران اجرایی حفاظت محیط زیست، برای ایجاد محیطی امن در فصل زادآوری وحوش انجام خواهد شد و ماموران محیط زیست از ورود افراد به مناطق مذکور جلوگیری خواهند کرد و با متخلفین طبق قانون برخورد خواهند کرد.
وی تأکید کرد: حفاظت از حیات وحش نیازمند همراهی و تعامل مردم است و از دوستداران محیط زیست و طبیعت درخواست داریم ضمن همکاری با محیط بانان، از نزدیکی به مناطق زادآوری و زاد و ولد حیات وحش خودداری کنند و در صورت مشاهده رویدادهای غیرطبیعی و نوزاد جانوران وحشی، از نزدیک شدن و جابه جایی آنها خودداری کرده و مراتب را از طریق سامانه ۱۵۴۰ به ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان اطلاع رسانی کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد