تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۷ شهريور ساعت ۱۲:۴۶ بازدید: 1731      نظرات: 0      کد مطلب: 20241
آخرین وضعیت بدهی‌های شهرداری اعلام شد

کمربند داشامجید مهاباد رسما افتتاح شد


به گزارش هاژه، با حضور مسوولان شهرستان و در ششمین روز از هفته دولت، کمربندی داشامجید مهاباد رسما افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بعد از چند سال بلاتکلیفی پروژه کمربندی داشامجید مهاباد با تخصیص اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان و در مجموع بیش از 13 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شد.

بابک رستم‌پور شهردار مهاباد در آیین افتتاح این پروژه اظهار کرد: کمربندی داشامجید جزو پروژه‌های نیمه تمام شهرستان بود که در اولویت قرار گرفت و با بهبود فضای اجرایی در شهر که فرماندار مهاباد نقش مهمی در ایجاد این هماهنگی داشته، این پروژه امروز بصورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

 

وی افزود: برای تکمیل این پروژه 8 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته  که 1 میلیارد و 300 میلیون تومان آن از محل اعتبارات استانی و مابقی از منابع داخلی شهرداری مهاباد تأمین شده است.

رستم‌پور تصریح کرد: پروژه بصورت پیمانی-امانی شامل عملیات خاکبرداری به حجم 5 هزار متر مکعب، جدول‌گذاری به طول 2.4 کیلومتر، زیرسازی 13 هزار و 500متر مربع، آسفالت 14 هزار و 500 متر مربع، بتن‌ریزی 3 هزار مترمربع جهت پیاده رو، کاشت 350 اصله درخت و 43 تیر برق روشنایی ایجاد شده ایت.

وی در پایان ضمن تقدیر از هماهنگی شرکت توزیع برق مهاباد برای تجهیز این کمربندی به روشنایی و خانواده حسینی مالک این محدوده، از شهروندان منطقه زمینهای شهرداری نیز برای نیمه‌کاره ماندن این پروژه و رنج چند ساله آنان عذرخواهی کرد.

امیر قادری فرماندار مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: هیچ کاری به اندازه پروژه‌های عمرانی لذت بخش نیست و عملکرد شهرداری در این مدت گویای این قضیه است که شهردار این حس لذت را دارد و مجموعه شورای شهر مهاباد نیز هماهنگی کاملی برای پیشبرد اهداف دارند.

 

وی افزود: بودجه 200 میلیارد تومانی شهرداری برای امسال، پرداخت حقوق ماهیانه 9 میلیارد تومان و کاهش بدهی شهرداری در کنار افزایش پروژه‌های عمرانی مفید در شهر نتیجه این هماهنگی است.

قادری تصریح کرد: کمربندی‌های داشامجید و تج سد مهاباد که احتمالا در دهه فجر به بهره‌برداری برسد،نقش مهمی در کاهش ترافیک شهری در 2 ضلع پرترافیک شهر خواهد داشت.

قادر در پایان از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه 334 میلیارد تومانی گازرسانی در هفتمین روز از هفته دولت خبر داد و گفت: در این شرایط اقتصادی افتتاح و کلنگ‌زنی ده‌ها پروژه به ارزش 936 میلیارد تومان حاصل تلاش مسوولان شهرستان و توجه دولت به عمران و آبادنی این شهرستان است.

*آخرین وضعیت بدهی شهرداری مهاباد اعلام شد*

آرش شهابی رییس شورای شهر مهاباد در مراسم افتتاح کمربندی داشامجید از کاهش 42 میلیارد تومانی بدهی‌های شهرداری مهاباد خبر داد و گفت: مجموعه شورا و شهرداری این دوره، شهرداری را با 130 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتند و در این مدت کوتاه بدهی شهرداری به 88 میلیارد تومان کاهش یافته است.

 

وی افزود: علاوه بر پرداخت ماهیانه 9 میلیارد و 200 میلیون تومان حقوق پرسنل شهرداری، معوقات 2 ساله کارگران و پرسنل پرداخت شده و بودجه شهرداری مهاباد نیز 200 میلیون تومان درنظر گرفته شد، که غیر قابل تصور بود این بودجه تحقق یابد.

شهابی تصریح کرد: اولین برنامه شورای شهر و شهرداری بازآفرینی کالبد شهر، فضاسازی پارک‌ها و ایجاد پیاده‌راه در راستای شهر انسان محور و بازگرداندن اعتماد مردم به مجموعه مدیریت شهری بود که در همین راستا 5 هزار متر پیاده‌راه، احداث پارک میخک در فضای 3 هزار و 400 متر مربع، مرمت میادین مادر، شهرداری و فلکه ساعت و همچنین سیستم اطفای حریق تاناکورای این شهر با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 600 میلیون تومان انجام شده است.

وی اضافه کرد: هدایت آبهای سطحی، پروژه آبخیزداری موکریان، لکه‌گیری معابرو آغاز عملیات اجرایی ایستگاه شماره 4 آتش‌نشانی در منطقه فجر با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان از دیگر برنامه‌ها و اقدامات مجموعه شورا و شهرداری در این مدت بوده است.

رییس شورای شهر مهاباد در ادامه از خرید ماشین‌آلات آسفالت معابر به ارزش 4 میلیارد تومان خبر داد و گفت: برای کاهش هزینه‌ها خرید تجهیزات و کارخانه آسفالت در دستور کار قرار گرفته و درحال حاضر 25 درصد دیگر از سهم مالکیت کارخانه آسفالت خریداری شده و مالکیت شهرداری در آن به 75 درصد رسیده است.

وی افزود: آسفالت مسیر دسترسی به مساکن مهر اگرچه خارج از حیطه وظایف شهردرای است، اما برای رفاه شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد