تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۱۶ ارديبهشت ساعت ۱۱:۲۹ بازدید: 929      نظرات: 1      کد مطلب: 21063
بعد از انتظار 10 ساله

انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی مهاباد به خط پایان رسید


به گزارش هاژه، بعد از کش و قوس چند ساله، انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی شهر مهاباد به خط پایان رسید و در همین راستا خانه‌ فرهنگ شماره ١ واقع در بلوار باغ شایگان، جهت تحویل به نهاد کتاب‌خانه‌‌های عمومی آماده شد.
کتابخانه مجتمع فرهنگی و شیخ شلتوت در فاصله چند متری از یکدیگر قرار دارند و این امر درحالیست که سایر مناطق شهر از این زیرساخت بهرمند نیستند، از سویی دیگر تنها مجتمع فرهنگی شهرستان که فرسوده است، بشدت با کمبود فضا برای انجمن‌های فرهنگی، ادبی و هنری روبروست.
چند سالی است که انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی مهاباد به بلوار پرستار به منظور افزایش فضا برای انجمن‌های ادبی و هنری و همچنین برخورداری مناطق حاشیه شهر از کتابخانه در دستور کار قرار گرفته بود و نهایتا صبح امروز روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد از آمادگی برای تحویل خانه فرهنگ جهت استقرار کتابخانه مجتمع فرهنگی خبر داد.
بر اساس این گزارش، واگذاری خانه‌ فرهنگ شماره ۱ شهرداری به نهاد کتاب‌خانه‌های کشور، جهت دایر نمودن کتاب‌خانه، کار تخیله، تعمیر و آمادەسازی آن از سوی شهرداری مهاباد تمام و آماده تحویل شده است.
با تحویل خانه فرهنگ به نهاد کتابخانه‌های عمومی و انتقال سالن کتابخانه ساختمان مجتمع فرهنگی مهاباد (پارک شیخ شلتوت) از سوی اداره ارشاد تخلیه و در اختیار انجمن‌های مختلف ادبی، فرهنگی و هنری قرار می‌گیرد که به شدت با کمبود فضای فعالیت روبرو هستند.
انتقال مجمتع فرهنگی به مکانی دیگر و ایجاد فضا برای انجمن‌های فرنگی، ادبی و هنری  در چند سال گذشته به یکی از مطالبات فعالان فرهنگی و هنری شهرستان تبدیل شده بود.
با انتقال ۳۵ هزار نسخه کتاب، کتاب‌خانه مزبور به خانه فرهنگ واقع در ابتدای باغ شایگان، زمینه برای برخورداری یکی از محلات محروم شهر مهاباد جهت استفاده از خدمات کتابخانه عمومی فراهم خواهد شد و انجمن‌های ادبی نیز فضا لازم برای برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی خود در مکان مشخصی خواهند داشت.
شایان ذکر است که وجود یک خانه فرهنگ دیگر(پارک پرستار) در همان منطقه، خلاء کمبود فضای قرائت‌خانه را در جنوب شهر تاحدی پر می‌کند.
 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن سالاری ۱۴۰۲/۲/۲۰
از ریاست محترم شورای شهر جناب آقای دکتر شهابی، اعضای محترم شورای اسلامی و شهردار فعال و فرهنگی شهرمان جناب آقای رستم پورو همچنین استاد صلاح الدین پایانیانی و جناب آقای مولود پوری عزیز بابت زحمات فراوان جهت تحویل و تحول خانه فرهنگ شماره یک و واگذاری آن جهت بهره برداری به اداره کتابخانه های عمومی مهاباد نهایت تشکر و قدردانی را دارد، انشاالله که خداوند همه شما بزرگواران را در راه خدمت به مردم و همشهریان حفظ فرماید و شاهد رشد و ترقی شهرمان در زمینه های متفاوت عمرانی، فرهنگی و ...باشیم.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد