تاريخ: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر ساعت ۲۰:۱۰ بازدید: 1120      نظرات: 2      کد مطلب: 21948
مدیر آموزش و پرورش پاسخ داد؛

دلیل کمبود سرویس مدارس در مهاباد چیست؟


هاژه_ ١٢ روز از بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد و در این ایام تعدادی از والدین دانش‌آموزان از عدم تعیین سرویس مدارس در مهاباد انتقاد کردەاند. مشکلی کە هر سالە دامن‌گیر مدارس مهاباد می‌شود. برخی از شهروندان نیز عدم تعیین سرویس مدارس را دلیلی عمدە بر افزایش بیش از پیش مشکلات ترافیکی در سطح شهر برشمردەاند. به گفته آنها عدم تعیین سرویس از سوی مدارس باعث شدە کە اکثر قریب به اتفاق والدین با خودروی شخصی رفت و آمد دانش‌آموزان را بر عهده بگیرند. ازدحام تاکسی‌های تلفنی و اینترنتی در جلوی درب مدارس هم به این مشکلات دامن زده است.
 
هاژه در تماس با مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد علت کمبود سرویس رفت‌وآمد دانش‌آموزان را جویا شد.
 
اسعد رسولی در پاسخ گفت: ما در آموزش و پرورش قبل از بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جلسه‌ای با سازمان حمل و نقل عمومی برگزار کردیم و بنا شد که این سازمان تمام ظرفیت خود را در اختیار مدارس بگذارد که چنین هم شدە است.
 
وی افزود: کمبودی که در حال حاضر وجود دارد، کمبود در ناوگان حمل و نقل است که به دلایلی از جمله تعیین سرویس برای کارگران شهرک صنعتی و همچنین شروع فصل کاری باغات و جابەجایی کارگران رخ دادە است و قسمتی از این بار سنگین بر زمین مانده است.
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد گفتطبق آماری که در اختیار داریم، پیش‌بینی کردە بودیم که نزدیک به پنج هزار و ٢٠٠ دانش‌آموز در سطح شهر مهاباد به سرویس نیاز پیدا خواهند کرد. در مقطع ابتدایی با توجه به اجرایی شدن طرح (مدرسه_ محله) و ثبت نام مدارس بر اساس محدوده سکونت، نیاز این مدارس به سرویس کمتر بوده و مگر در مدارس شاهد و مواردی که دانش‌آموز پس از ثبت‌نام از محله خود نقل مکان کردە باشد، این نیاز احساس نشدە است.
 
رسولی در مورد مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم گفت: تعداد مدارسی که در سطح شهر مهاباد برای آنها سرویس تعیین شدە است به بالای ٩٠ درصد می‌رسد که با کمک فرمانداری محترم و رایزنی با یک شرکت خصوصی، در تلاشیم که این نرخ را به ١٠٠ درصد برسانیم.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اولیای نگران ۱۴۰۲/۷/۱۲
این پیش بینی های غیر تخصصی تیم مدیریتی فعلی آموزش و پرورش مهاباد، عامل بی نظمی و اختلال در عملکرد اموزشی کل شهرستان مهاباد در همه جنبه های آموزشی، پرورشی، علمی، سازماندهی و... شده است. نه تنها در پیش بینی سرویس، بلکه در پیش بینی تعداد معلم مورد نیاز، تعداد کلاس درس، تعداد کتاب درسی، تعداد فضای اموزشی قابل بهره برداری، ساماندهی فضای اموزشی، سازماندهی نیروی انسانی، برنامه ریزی برای آموزش شایسته و درخور فرزندان این مرز و بوم و... عملکرد جناب آقای اسعد رسولی، نه تنها غیرقابل قبول، بلکه فاجعه آمیز است! این تیم مدیریتی استعفا دهند و کار را به کاردان بسپارند، خدمت بزرگی به شهر و آموزش فرزندانمان کرده اند!
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کامران اقنوم ۱۴۰۲/۷/۱۲
سلام و عرض ادب
متاسفانه وضعیت حمل ونقل عمومی در شهرستان مهابادبه هیچ وجه در جهت منافع شهروندان نیست، نه تنها در بحث سرویس مدارس بلکه در بحث استفاده از تاکسی های رسمی داخل شهر هم این مشکل وجود دارد و امیدواریم متولیان حمل ونقل بصورت کارشناسی این معضل را بررسی نمایند . برای تمام این مشکلات راهکار وجود دارد ولی متاسفانه عزم جدی برای حل این مشکلات وجود ندارد .
بر دهان قفل است و در دل رازها
لب خموش و سینه پر از آوازها
باحترام . کامران اقنوم . مدیر عامل شرکت آگری گشت مهاباد (تاکسی ۱۸۳۰)

نظر خود را براي ما ارسال كنيد