تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۹:۲۴ بازدید: 1615      نظرات: 0      کد مطلب: 6267

کاشت ۱۲ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد از کاشت 12 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی و تعیین سهمیه 4 هزار اصله نهال صنوبر برای این شهرستان خبر داد.

مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با مشارکت سازمانهای مردم نهاد، تشکل های زیست محیطی و دوستداران طبیعت 12 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی برای کاشت توزیع شده است.

وی افزود: در نهالستان دارلک مهاباد نیز  55 هزار اصله نهال تکثیر و تولید شده که از این مقدار 4 هزار اصله در شهرستان مهاباد با توجه به اهمیت زراعت چوب در بین کشاورزان و بهره بردارن توزیع شده است.

وی تصریح کرد: درختهای صنوبر با توجه به کوتاهی دوره بهره برداری برای مصارف صنعتی صنایع چوب و کاغذ سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

پاتو با تاکید بر حفظ منابع طبیعی و درختان جنگلی از تشکیل 28 فقره پرونده قطع غیر مجاز برای 660 اصله درخت خبر داد و گفت: تمامی دستگیر شدگان در این رابطه محکوم شده اند.

وی افزود: جریمه قطع هر درخت 3 تا 7 میلیون تومان  بدون احتساب تخریب محیط زیست و جریمه های مربوط به آن در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل پیدایش قطع درختان در شهرهای غرب کشور ممنوعیت قطع درختان در شمال کشور برای مصارف چوب و کاغذ می باشد که ترویج زراعت چوب در کشور یکی از راهکارهای مقابله ریشه ای با این پدیده است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد