تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۹ تير ساعت ۱۳:۵۰ بازدید: 1137      نظرات: 0      کد مطلب: 8698
در جلسە پدافند غیرعامل مطرح شد؛

بیولوژیک، بیوتروریسم و آگروتروریسم


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە، روز شنبە نهم تیرماه ٩٧ جلسە پدافند غیرعامل با محوریت عملیات بیولوژیکی، بیوتروریسم و آگروتروریسم و با ریاست معاون سیاسی فرماندار ویژە شهرستان مهاباد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

رییس کارگروه طرح اجرای پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌غربی، تغییر در طبیعت، تغییر در گنوم انسانی، تهدیدات گیاهی و دامی، ناتوان‌سازی خاک و ناتوان‌سازی طبیعت را از نتایج وق اهداف تهدیدات زیستی عنوان کرد.

داوود آقایی در مورد ویژگی‌ سلاح‌ بیولوژیکی گفت: آسانی در کاربری فن‌آوری سلاح، جلوگیری از سرعت عملیات نیروهای مهاجم، مشکل نظارت و کنترل بر تولید نکردن این سلاح و همچنین ناشناختە بودن نوع فن‌آوری را از ویژگی‌های سلاح بیولوژیکی است.

وی از گروه تروریستی داعش بە عنوان الگویی برای جنگ‌های هیبریدی نام برد و افزود: این گروه تروریستی تقریبا از همە ابزارهای جنگ هیبریدی مثل: شبکەهای اجتماعی، جنگ تبلیغاتی، حملە سایبری، پروپاگاندای رسانەای و ایجاد رعب از طریق رسانەها استفادە کرد و توانست مناطقی را بە تصرف خود دربیاورد.

آقایی در ادامە بە مباحثی از جملە: تقسیم‌بندی جنگ‌های نوین، تسلیحات الکترومغناطیسی، سلاح‌های ناتوان‌ساز، بمب‌های EMP و گرافیتی پرداخت و گفت: رویای مشترک ٢٠٢٠ کشورهای قدرتمند تولید سلاح‌هایی با موضوع در اختیار گرفتن دانش دما، کنترل اندیشەها و بالابردن دمای بدن انسان بە وسیلە امواج الکترومغناطیسی است.

رییس کارگروه طرح اجرای پدافند غیرعامل استان در پایان از راهکار مقابلە با این نوع تهدیدات گفت و اضافه کرد: اولین گام مصونیت‌سازی کشور آموزش صحیح است و باید تمام توان خود را بە توسعە آموزش از طریق رسانە‌ها معطوف کنیم. 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد