تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۸:۳۰ بازدید: 492      نظرات: 1      کد مطلب: 22123
در محله باغ شایگان مهاباد

کتابخانه پرتو دانش افتتاح شد


به گزارش هاژه، با حضور مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی و در آستانه آغار هفته کتاب، کتابخانه عمومی پرتو دانش در باغ شایگان مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
کتابخانه عمومی پرتو دانش در زمینی به مساحت ۴۵۰ مترمربع در منطقه کم برخوردار مهاباد راه اندازی و در اختیار علاقمندان این محله قرار گرفته است.
حسن سالاری رییس اداره کتابخانه عمومی مهاباد در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی این کتابخانه هزینه شده است.
وی افزود: کتابخانه پرتو دانش دارای 23 هزار عنوان کتاب در قالب 25 هزار نسخه است.
سالاری با بیان اینکه کتابخانه پرتو دانش دارای 700 عضو فعال است، تصریح کرد: هم اکنون سه کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعال بوده که به ۶۴ هزار عنوان کتاب در قالب ۸۵ هزار نسخه مجهز است.
به گزارش هاژه، راه‌اندازی این کتابخانه در راستای اجرای طرح انتقال کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی شهر مهاباد بود که بعد از چند سال اجرایی شد.
کتابخانه مجتمع فرهنگی و شیخ شلتوت در فاصله چند متری از یکدیگر قرار داشتند و درحالیکه که سایر مناطق شهر از این زیرساخت بهرمند نبودند، از سویی دیگر تنها مجتمع فرهنگی شهرستان که فرسوده است، بشدت با کمبود فضا برای انجمن‌های فرهنگی، ادبی و هنری روبرو بود
انتقال مجمتع فرهنگی به مکانی دیگر و ایجاد فضا برای انجمن‌های فرهنگی، ادبی و هنری  در چند سال گذشته به یکی از مطالبات فعالان فرهنگی و هنری شهرستان تبدیل شده بود.
با افتتاح کتابخانه عمومی پرتو دانش پرونده انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی مهاباد و ایجاد فضا برای انجمن‌های فرهنگی، هنری و ادبی این شهرستان بعد از چند سال بسته شد. 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن سالاری ۱۴۰۲/۸/۲۵
به نام خدا

سپاس خود را از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه آقای دکترآرش شهابی ریاست شورای شهر ،اعضای محترم شورای شهر و جناب آقای مهندس رستم پور شهردار ساعی و فرهنگی شهرمان در زمینه تحویل ساختمان قرائت خانه شهرداری به کتابخانه اعلام می دارم .
از درگاه ایزد منان دوام عزت وسلامت،
تداوم حضور و تاثیر آن بزرگواران را در مجموعه مسئلت دارم.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد